Unicable – technologia i jej zalety

Unicable czyli tzw. technologia jednokablowa jest z całą pewnością nowinką rozwiązującą wiele problemów natury technicznej. Dzięki zastosowaniu takiego konwertera dekodery serii EVOBOX czy Ultrabox 4K są w stanie nagrywać trzy kanały jednocześnie. Prócz ich nagrywania pozwalają również na oglądanie czwartego kanału w tym samym czasie.

Konwerter Unicable InvertoNa początku wskażemy różnice między standardowym konwerterem legacy a konwerterem unicable. Zwykły konwerter przesyła jeden pełny sygnał (user band) wystarczający do odbioru kanałów na jednym dekoderze. Natomiast konwerter jednokablowy może przenosić do 32 pełnych sygnałów jednym kablem. Technicznie rozwiązano to w ten sposób, że każdy sygnał przesyłany jest w przewodzie antenowym na innej częstotliwości.
W praktyce oznacza to nic innego niż to, że przy pomocy jednego kabla biegnącego od anteny można połączyć 32 dekodery korzystając jedynie z rozgałęźników. Na rynku spotykane są konwertery, które posiadają 4, 24 i 32 user bandy. Jeśli nie wiesz jakie konwertera użyć koniecznie poproś o pomoc fachowca.

 

 

 

Tablica częstotliwości w najpopularniejszym 24 zakresowym konwerterze marki Inverto Unicable dCSS prezentuje się następująco:
(Na żółto zaznaczyliśmy częstotliwości dostępne w podstawowych konwerterach unicable.)

Tabela częstotliwości unicable dcss

 

 

 

 

 

 

 

 

Do rozdzielenia sygnału na poszczególne dekodery w sieci służą rozgałęźniki:

Rozgałęźnik satelitarny

 

 

 

 

Należy pamiętać, że nie wszystkie dekodery z oferty CANAL+ obsługują technologię Unicable – o to czy Twój dekoder jest kompatybilny zapytaj sprzedawcę. Dekodery z WiFI, które CANAL+ oferuje jako dekodery multiroom tej technologii nie obsługują. Problemów nie robi za to Cyfrowy Polsat. Wszystkie dekodery tego operatora są kompatybilne z opisywaną technologią. Jeśli z jakichś przyczyn, któryś z Twoich dekoderów nie obsługuje technologii jednokablowej na rynku dostępne są hybrydy konwerterów unicable z dodatkowymi standardowymi wyjściami.

Konwerter z dwoma dodatkowymi złączami legacy (standardowymi):

Konwerter unicable z wyjściami legacy

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli posiadasz w domu instalację multiswitchową istnieją dodatkowe urządzenia, które umożliwiają dostosowanie instalacji do technologi jednokablowej.

Potrzebujesz pomocy? Nie wiesz jak połączyć swoje dekodery?
Technologia unicable nie ma dla nas żadnych tajemnic – jeśli chcesz unowocześnić swoją instalację skontaktuj się z nami!