Parametry odbioru telewizji satelitarnej

Ustawianie anteny samodzielnie nie jest sprawą łatwą. Polscy operatorzy telewizji satelitarnej tacy jak m.in. Polsat Box, CANAL+, Orange korzystają z satelity Eutelsat Hot Bird 13E. Oznacza to, że raz ustawiona antena o właściwej średnicy wystarczy do odbioru oferty wszystkich dostępnych operatorów. Optymalną wielkością czaszy antenowej montowanej na terenie naszego kraju są czasze o 80 cm średnicy.

W przypadku Cyfrowego Polsatu problemy z odbiorem często związane są ze zbyt małą czaszą antenową dostarczaną przez operatora. W chwili obecnej są to anteny satelitarne o średnicy 70cm. Na pierwszy rzut oka jest to tylko 10 cm różnicy a w praktyce rozmiar ten często nie wystarcza do komfortowego i prawidłowego odbioru telewizji satelitarnej na terenie Polski. W takim przypadku sugerujemy wymianę czaszy na zamiennik o większej średnicy. Zabieg ten pozwala raz na zawsze pozbyć się komunikatów „Brak sygnału”, pikselizacji, zanikania obrazu oraz dźwięku podczas opadów atmosferycznych. Oczywiście czasami zdarzają się gwałtowne i trudne do przewidzenia zjawiska pogodowe. Podczas burzy telewizja satelitarna ma prawo chwilowo przestać działać, jest to całkowicie normalne i należy to zaakceptować. Jednak takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko.

Poniżej anteny 70cm z oferty Polsat Box oraz antena 80cm z oferty CANAL+:

Ustawianie anteny 70cm Cyfrowego Polsatu Antena CANAL+ 80cm

 

 

 

 

Montując zestawy antenowe naszym Klientom korzystamy wyłącznie z anten o średnicy nie mniejszej niż 80cm.
Montaż takiej anteny oraz jej prawidłowe ustawienia specjalistycznym miernikiem pozwala wiele lat cieszyć się bezproblemowym odbiorem.

 

Ustawianie anteny satelitarnej

Ustawianie anteny satelitarnej samodzielnie jest czynnością precyzyjną i niezwykle trudno jest to zrobić samodzielnie. Posiłkując się wskaźnikiem sygnału w dekoderze lub tanim, chińskim miernikiem dostępnym na wielu aukcjach internetowych Klienci bardzo często pogarszają sprawę.

Tak wyglądają tanie mierniki, które w naszej ocenie nie nadają się do niczego. Wskazówka bądź elektroniczny wskaźnik wskaże nam sygnał każdego satelity. Niekoniecznie tego, którego sygnału poszukujemy:

Tani chiński miernik satelitarny

 

 

 

 

 

Na rynku dostępne są profesjonalne mierniki jednak ich koszt jest niewspółmierny do jednorazowego ustawienia anteny dla przeciętnego użytkownika. Za pomoc fachowca zapłacisz jednorazowo, bez konieczności samodzielnego wchodzenia na dach – zostaw to profesjonalistom.

 

Pamiętaj:

  • Opowieści z infolinii, że antenę można ustawić „na oko” bądź przy pomocy kompasu, azymutu, kąta elewacji czy kąta odchylenia polaryzacji konwertera podanego przez konsultanta można włożyć między bajki.
  • Satelita posiada wiele transponderów i wskazania prostych mierników mogą wprowadzać w błąd. Często wskazują prawidłowe ustawienie anteny ale jedynie dla jednej częstotliwości podczas, gdy na drugiej sygnału nie ma wcale.
  • Fizyki nie da się oszukać – jeśli antena jest zbyt mała to jasnym jest, że odbierze zbyt mało sygnału.
  • Stosuj anteny sprawdzonych producentów – ustawienie niektórych tanich anten z aukcji internetowych graniczy z cudem a często kończy się niepowodzeniem

    Jeśli chcesz mieć pewność, że ustawienie anteny będzie zrobione fachowo  to nie wahaj się i skorzystaj z naszych usług.