Telewizja satelitarna – Informacje dotyczące odbioru.

Polsat Box udostępnił swoim klientom dekodery EVOBOX PVR oraz EVOBOX 4K, które śmiało możemy polecić abonentom tej platformy. Te nowoczesne dekodery posiadajhą intuicyjne, przejrzyste menu, zaawansowane opcje nagrywania, bezprzewodowy dostęp do Internetu. W dekoderze EVOBOX PVR umieszczony został dysk twardy o pojemności 500GB. W przypadku zakupu tego urządzenia koniecznie zalecamy zakup konwertera Unicable dCSS (dostępny przy zawieraniu, przedłużaniu umowy w punkcie i na infolinii). Dzięki takiemu konwerterowi dekodery EVOBOX zyskują możliwość nagrywania trzech kanałów jednocześnie a kolejny czwarty można oglądać na żywo. Dodatkowo dekoder podłączony do tego konwertera znacznie szybciej zmienia kanały podczas ich przeglądania. Z pewnością są to najlepsze dekodery znajdujący się w ofercie operatora.

Telewizja satelitarna - EVOBOX PVR


 

CANAL+

Abonentom CANAL+ polecamy nowoczesny dekoder Ultrabox+, który umożliwia nagrywanie 3 kanałów jednocześnie, dysk twardy 1TB, WiFi, VOD, dźwięk w jakość Dolby Digital oraz obraz w jakości 4K.  Również przy wyborze dekodera Ultrabox+ zalecamy stosowanie konwertera Unicable dCSS, aby móc korzystać w pełni z możliwości dekodera. Dekoder ten mocno wyprzedza pozostałą konkurencję sprzętową znajdującą się w ofercie operatora. Aktualnie dostępny jest jeden kanał w technologii 4K – CANAL+ 4K znajdujący się na pozycji 40 dekodera. Z pewnością da się zauważyć różnicę między kanałem 4K a Full HD.

Telewizja satelitarna - Ultrabox+


Wiele osób narzeka na problemy z odbiorem sygnału satelitarnego podczas opadów deszczu, niewielkich opadów śniegu etc. Rozwiązaniem problemu jest montaż anteny o większym rozmiarze niż oferowane przez platformy satelitarne (zazwyczaj 70 cm). Różnica w odbiorze sygnału przy zastosowaniu czaszy o średnicy 80-90 cm jest znacząca. Osobom, które wybierają operatora zalecamy wybór większej czaszy (minimum 80 cm).  Telewizja satelitarna jest wymagająca i nie znosi błędów w jej instalacji. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Anteny satelitarne – ustawianie i odbiór.