Telewizja naziemnaTelewizja naziemna w Warszawie i okolicach.

Telewizja naziemna w Warszawie i okolicach umożliwia odbiór niekodowanych kanałów telewizji z multipleksów (MUX) 1,2,3 i 8.
Godny uwagi jest również kodowany multipleks 4 Polsat Box, którego odbiór umożliwia wykupienie dostępu do płatnych pakietów w punkcie obsługi klienta bądź na infolinii operatora. Ze względu na zakodowanie tych kanałów na TV zobaczymy jedynie ich nazwy i czarny ekran.

Masz problem z odbiorem telewizji?
ZADZWOŃ: 883-997-800

 


Zawartość multipleksów telewizji naziemnej:

  • MUX1 – TVP ABC, EskaTV, TTV, Polo TV, Silver TV , TV Trwam, Stopklatka TV, Fokus TV.
  • MUX2 – Polsat HD, Super Polsat, TVN HD, TVN7, TV4, TV Puls, PULS2, TV6.
  • MUX3 – TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Info HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport HD.
  • MUX8 – Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP, TVP Kobieta, TVP Kultura HD, TVP ABC HD.
  • MUX4 – Wydarzenia 24 (odkodowane), Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Polsat Comedy Central Extra, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Nickelodeon, Tele 5, Polsat Play, Polsat Cafe oraz kanały radiowe: RMF FM, RMF MAXXX, Radio PIN, Radio ZET, Antyradio, Radio Plus, TOK FM, VOX FM, Radio Złote Przeboje, Radio Eska Rock, Moje Polskie Radio. Dostęp do kanałów multipleksu czwartego jest płatny, dostępny przez dekoder naziemny Cyfrowego Polsatu.
  • Testowy  MUX DVB-T2 TVP –  TVP 4K, TVP 3 Warszawa HD, TVP Dokument HD, TVP World, TVP Rozrywka HD, TVP Polonia HD.
  • Testowy BCAST – 4fun Kids, EWTN Polska, Nowa TV, Polsat, STARS.TV, TV Okazje, TV Regionalna.pl, TV Republika.

Nadajniki telewizji naziemnej dla Warszawy i okolic.

Nadajnik na Pałacu Kultury i Nauki

MUX1 – k.43, moc 3 kW 
MUX2 – k.29, moc 3 kW
MUX3 – k.27, moc 10 kW 
MUX4 – k.34, moc 3 kW
Test TVP DVB-T2 – k.48, moc 5 kW
MUX8 – k.7, moc 17 kW

 

 

Nadajnik w Raszynie Łazach

MUX1 – k.43, moc 100 kW
MUX2 – k.29, moc 100 kW
MUX3 – k.27, moc 130 kW
MUX4 – k.34, moc 130 kW
Test TVP DVB-T2 – k.48, moc 50kW

 

 

Warszawa WTT (ul. Chłodna 51)

Budynek WTT ul. Chłodna 51MUX Testowy BCAST – k. 23,  5,01 kW

 

 

 

 


Odbiór z obu nadajników jednocześnie

Konieczne w niektórych miejscach jest skorzystanie z dwóch anten na oba nadajniki. Przede wszystkim dlatego, iż nadajnik na Pałacu Kultury i Nauki posiada bogatszą paczkę multipleksów. Tam gdzie kierunek nadajników jest do siebie zbliżony, wystarczy jedna dobrze ustawiona antena. W okolicach aglomeracji Warszawskiej niekiedy potrzebne jest stosowanie wzmacniacza antenowego (mnogość terenów lesistych i osłoniętych gęstą zabudową). Wytyczne zalecają, aby nie montować wzmacniaczy antenowych jeśli nie jest to koniecznie potrzebne. Po pierwsze możemy przesterować w ten sposób głowicę dekodera. Po drugie będziemy posiadać kolejny element instalacji, który w przyszłości może ulec potencjalnej awarii.  Dodatkowe informacje dotyczące kwestii technicznych znajdziesz na naszej stronie www. Konkludując, jeśli nie masz rzetelnej wiedzy w tej dziedzinie z pewnością warto zasięgnąć porady fachowca.

Nie odbieram niektórych kanałów

Telewizja naziemna - montaż - miernik sygnałuJeśli nie odbierasz niektórych kanałów np. kanałów z MUX-8 bądź MUX-1 problemem  może być błąd popełniony podczas instalacji anteny bądź awaria któregoś z podzespołów. Podczas realizacji prac u klienta zawsze zwracamy uwagę na poziom sygnału na mierniku. Odpowiedni poziom sygnału na wyjściu antenowym wynosi między 47 dBuV a 74 dBuV (decybelomikrowoltów). Ze względu na charakter pomiaru operację taką można wykonać jedynie używając profesjonalnego sprzętu. Podsumowując – na taką sytuację ma wpływ kilka składowych. W przeciwieństwie do starej TV analogowej emisja cyfrowa błędów montażowych nie wybacza.  Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącym odbiory sygnału z MUX-8.

Telewizja naziemna nie działa? Masz problem z odbiorem kanału podobny do opisywanych powyżej? Skontaktuj się z nami.