Telewizja naziemnaTelewizja naziemna w Warszawie i okolicach.

Telewizja naziemna w Warszawie i okolicach umożliwia odbiór niekodowanych kanałów telewizji z multipleksów (MUX) 1,2,3 i 8.
Dostępny jest także kodowany multipleks 4 Polsat Box, którego odbiór umożliwia wykupienie dostępu do płatnych pakietów w punkcie obsługi klienta bądź na infolinii operatora. Ze względu na zakodowanie tych kanałów na TV zobaczymy jedynie ich nazwy i czarny ekran.

Masz problem z odbiorem telewizji?
ZADZWOŃ: 883-997-800


Zawartość multipleksów telewizji naziemnej:

  • MUX1 – Eska, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, Stopklatka, Fokus.
  • MUX2 – Polsat HD, Super Polsat, TVN HD, TVN7, TV4, TV Puls, PULS2, TV6.
  • MUX3 – TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP ABC.
  • MUX8 – Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP, CTV9.
  • MUX4 – Wydarzenia 24 (odkodowane), Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Polsat Comedy Central Extra, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Nickelodeon, Tele 5, Polsat Play, Polsat Cafe oraz kanały radiowe: RMF FM, RMF MAXXX, Radio PIN, Radio ZET, Antyradio, Radio Plus, TOK FM, VOX FM, Radio Złote Przeboje, Radio Eska Rock, Moje Polskie Radio. Dostęp do kanałów multipleksu czwartego jest płatny, dostępny przez dekoder naziemny Cyfrowego Polsatu.
  • MUX6 – TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Rozrywka, TVP Polonia, Alfa TVP, Belsat TV, TVP World.
  • Testowy MUX BCAST – 4fun Kids, EWTN Polska, Nowa TV, Polsat, STARS.TV, TV Okazje, TV Regionalna.pl, TV Republika.

Nadajniki telewizji naziemnej dla Warszawy i okolic.

Nadajnik na Pałacu Kultury i Nauki

MUX-1 – k.43 (650 MHz), moc 3 kW 
MUX-2 – k.29 (538 MHz), moc 3 kW
MUX-3 – k.27 (522 MHz), moc 10 kW 
MUX-4 – k.34 (578 MHz), moc 3 kW
MUX-6 – k.48 (690 MHz), moc 5 kW
MUX-8 – k.7 (191,50 MHz), moc 17 kW

Nadajnik w Raszynie Łazach

MUX-1 – k.43 (650 MHz), moc 100 kW
MUX-2 – k.29 (538 MHz), moc 100 kW
MUX-3 – k.27 (522 MHz), moc 130 kW
MUX-4 – k.34 (578 MHz), moc 130 kW
MUX-6 – k.48 (690 MHz), moc 50 kW

  • Warszawa WTT (ul. Chłodna 51)

    Budynek WTT ul. Chłodna 51Testowy MUX BCAST (TV Republika) – k.23 (490 MHz),  5 kW

Odbiór z obu nadajników jednocześnie

Konieczne w niektórych miejscach jest skorzystanie z dwóch anten na oba nadajniki. Przede wszystkim dlatego, iż nadajnik na Pałacu Kultury i Nauki posiada bogatszą paczkę multipleksów. Tam gdzie kierunek nadajników jest do siebie zbliżony, wystarczy jedna dobrze ustawiona antena. W okolicach aglomeracji Warszawskiej niekiedy potrzebne jest stosowanie wzmacniacza antenowego (mnogość terenów lesistych i osłoniętych gęstą zabudową). Wytyczne zalecają, aby nie montować wzmacniaczy antenowych jeśli nie jest to koniecznie potrzebne. Po pierwsze możemy przesterować w ten sposób głowicę dekodera. Po drugie będziemy posiadać kolejny element instalacji, który w przyszłości może ulec potencjalnej awarii.  Dodatkowe informacje dotyczące kwestii technicznych znajdziesz na naszej stronie www. Konkludując, jeśli nie masz rzetelnej wiedzy w tej dziedzinie z pewnością warto zasięgnąć porady fachowca.

Nie odbieram niektórych kanałów

Telewizja naziemna - montaż - miernik sygnałuJeśli nie odbierasz niektórych kanałów np. TV Republika  bądź kanałów z MUX-8  problemem może być błąd popełniony podczas instalacji anteny bądź awaria któregoś z podzespołów. Podczas realizacji prac u klienta zawsze zwracamy uwagę na poziom sygnału na mierniku. Odpowiedni poziom sygnału na wyjściu antenowym wynosi między 47 dBuV a 74 dBuV (decybelomikrowoltów). Ze względu na charakter pomiaru operację taką można wykonać jedynie używając profesjonalnego sprzętu. Podsumowując – na taką sytuację ma wpływ kilka składowych. W przeciwieństwie do starej TV analogowej emisja cyfrowa błędów montażowych nie wybacza.  Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącym odbioru sygnału z MUX-8 oraz Jak odbierać kanał TV Republika?

Telewizja naziemna nie działa? Masz problem z odbiorem kanału podobny do opisywanych powyżej? Skontaktuj się z nami.